Бу вчить #28: О\У пустити?
Бу пояснює різницю
Якось відважний вояк Мінск заглянув до своєї торби з харчами та й каже: «У мене тут лишились одні яблука». Але хіба правильно так казати?
Один — це кількість у розмірі 1. Одиниця не може бути множиною. Тому речення на зразок «У мене тут одні яблука», «Я вийшов у одних штанах» неправильні. У цих випадках треба вживати «самі»: «У мене тут самі яблука», «Я вийшов у самих штанах».
1. «В кожному разі мене не позбавлять того права, яким перед лицем справедливих суддів завжди користувався Картезій (Декарт), який зважився пояснити утворення небесних тіл на підставі самих лише механічних законів.» («Філософія. (Хрестоматія. Ч.1)» за ред. М. Сидоренка);
2. «Авжеж, ще хвилина — і від членів Всесвітнього об’єднання Мисливців та Рибалок залишилися б самі скафандри з потрощеними кістками, — почув я з хмари спокійний, як завше, голос капітана Небрехи.» (Ю. Ячейкін «Всесвітні походеньки капітана Небрехи»);
3. «Бо на Кібері розвиток пішов зовсім в інший бік, і коли ми прилетіли, планету населяли самі роботи.» (Ю. Ячейкін «Всесвітні походеньки капітана Небрехи»).
Разом з Бу матеріал готувала Софія Шуль
2.10.18
Він буде опублікован після модерації.