Розіграш до Дня захисників і захисниць України
З нагоди Дня захисників і захисниць України пропонуємо взяти участь у розіграші декількох призів, серед яких Cyberpunk 2077.
У лютому ми писали про Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт пам’яті професора Віталія Кейса, у якому брала участь і здобула перемогу наша колега, Тетяна Чередничок. Тепер ця робота — Відтворення сенсорики в контексті поетики Дому в українських перекладах малої прози Сандри Сіснерос — опублікована в журналі «Держава та регіони», де з нею й можна ознайомитися.
У статті вивчаються явища зв’язності (когезії) та цілісності (когерентності) як засоби досягнення адекватного перекладу та розглядаються лексико-граматичні види перекладацьких трансформацій. Метою є з’ясування особливостей відтворення сенсорики в контексті поетики дому в українських перекладах малої прози Сандри Сіснерос. Ілюстративним матеріалом є оригінали текстів Сандри Сіснерос «Hairs» і «My name» та українські переклади мініатюр, виконані Надією Матвіїв.
Формування центрального кумулятивного образу згаданих творів відбувається через сенсорні системи, відтворення яких українською мовою представляє цікавість для перекладача. У статті розглядається застосування низки лексико-граматичних замін та трансформацій, аналіз яких дає змогу виявити особливості відтворення сенсорики прози. Сенсорні системи у перекладі формують поетику, яка у випадку творів «Hairs» і «My name» постає центральною складовою.
Отож, чим обумовлена розбіжність у відтворенні сенсорики між оригіналами текстів та їх перекладами та які є способи зробити ці розбіжності якомога меншим помітними, — про все це читайте у призовій науково-дослідницькій статті Тетяни Чередничок на сторінках журналу або за посиланням.
Він буде опублікован після модерації.