Бу вчить #12: кращий

КРАЩИЙ чи НАЙКРАЩИЙ?

Часто можна натрапити на використання слова «кращий», коли мається на увазі власне «найкращий». Для прикладу: «Кращий спортсмен Львівщини 2017» є помилковою конструкцією. Тут калька з російського «Лучший спортсмен…», а в українській мові найвищою формою порівняння є саме «найкращий». А слово «кращий» потрібно використовувати, коли, наприклад, вважаєте одну річ кращою за іншу.

КРАЩИЙ

ВЖИВАННЯ:

Кращий, гірший, більший, менший, вищий, нижчий, мудріший… — коли порівнюємо якості (кращий/гірший/вищий… за кого? ніж хто?)

ПРИКЛАДИ:

Нові фільми про супергероїв кращі за старі.

«Амурат поводився зі мною гірше, ніж із собакою, валіде погорджувала мною — все це лише через те, що я висловив свій жаль за молодшим братом Амурата, коли…» (Р. Іваничук «Мальви»)

НАЙКРАЩИЙ

ВЖИВАННЯ:

Найкращий, найгірший, найбільший, найменший, найвищий, найнижчий, наймудріший… — коли підкреслюємо якість: немає кращих/вищих/…

ПРИКЛАДИ:

«Розумні люди — найкраща енциклопедія.» (Йоганн Гете, Вікіцитати)

«Амурат загинув тому, — продовжував Ібрагім, — що був він боягуз і бездарний полководець, а я ваш вождь, найславетніший, наймудріший… — і тут запнувся султан. А що, коли на це блюзнірство відповідять мовчанкою або хтось скаже: ні! Що тоді?

Наймудріший з усіх султанів! — докінчили за нього.» (Р. Іваничук «Мальви»)

Разом з Бу матеріал готував Юрій Бісик

0 0 голосів
Рейтинг статті
0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
4 Коментарів
Старіші
Новіші Найпопулярніші
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Останні новини

Усі новини
Усі новини
4
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x